Başkan Güler ’Samsun Sarp Demiryolunu Görüşüyoruz’

baskan guler samsun sarp demiryolunu gorusuyoruz
baskan guler samsun sarp demiryolunu gorusuyoruz


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Çarşamba’dan Bolaman’a kadar gelecek olan demiryolu hattının fizibilite raporunun olumlu olduğu belirterek, “En son bakan beyle demiryolunun Sarp’a gidecek kadar olan bölümünü konuştuk” dedi.


Düzenlediği aylık toplantılarda basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapılan ve yapılacak yatırımlarla ilgili bilgilendirmede bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Ordululara vaat ettiği mega projelerin son durumları hakkında bilgi veren Başkan Güler, “Benden önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Enver Yılmaz dahil tüm arkadaşlarımızın her çalışması bizim projemizdir. Hem o projeler için kendilerine teşekkür ediyoruz, hem de o projelerin takipçisiyiz. Aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş’un projeleri de bizim projelerimizdir. Zaten onlar yapılırken de ben takip ettim. O projelerin hepsini bitireceğiz. Yönetimde devamlılık esastır. Devlet terbiyesinde de bu böyledir. Teleferik, liman, demiryolu çalışmalarının hepsini takip ediyoruz” diye konuştu.

Çarşamba’dan Bolaman’a kadar getirilecek olan demiryolu hattının fizibilite raporunun olumlu yönde olduğunu kaydeden Güler, “Daha önce ben demiryolu projesini Ulaştırma Bakanlığına vekalet ederken fizibilitesini yaptırdım. Yani Çarşamba’dan Bolaman’a kadar olan bölümün etnik fizibilite raporu olumlu. Geçmişte Çarşambaya kadar demiryolu niye Ünye’ye veya Fatsa’ya gitmez diye düşünürdüm. O zaman Bolaman yokuşu ve virajı vardı. Şimdi artık öyle bir sorun kalmadı. Aslında hepsi mümkün. Oradan başlayacak bir demiryolu ağı tünel ve viyadüklerle Sarp’a kadar gidebilir. Bunların hepsinin üzerine çalışıyoruz. En son bakan beyle demiryolunun Sarp’a gidecek kadar olan bölümünü konuştuk. Bu konuda bir diğer görüşte ise Sarp’tan buraya bir demiryolu düşünülüyor. Ne taraftan yapılırsa yapılsın her halükarda Ordu’dan demiryolu geçecek. Fakat bu hemen olacak bir şey değil. Parası, imkanları, teknik projeleri uzun bir süreç alabiliyor” şeklinde konuştu. (Orduolay)
Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/baskan-guler-samsun-sarp-demiryolunu-gorusuyoruz/

Top