RailFreight Zirvesi’nde Yeni İpek Yolu’nda İntermodal Konuşulacak

railfreight zirvesinde yeni ipek yolunda intermodal konusulacak
railfreight zirvesinde yeni ipek yolunda intermodal konusulacak

RailFreight Zirvesi’nde Yeni İpek Yolu bağlantıları, Polonya ve bölgedeki diğer intermodal yolları tartışmak için demiryolunun liderleri toplanıyor.

Polonya’nın Gdansk şehrinde 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde düzenlenen RailFreight Zirvesi’nde Yeni İpek Yolu bağlantıları, Polonya ve bölgedeki diğer intermodal yolları tartışmak için demiryolunun liderleri toplanıyor.

DOĞU VE BATI ARASINDA GEÇIŞ BÖLGESİ
Geçen yıl Polonya Wroclaw’da düzenlenen RailFreight Zirvesi’nin ilkinde tamamen Yeni İpek Yolu konuşuldu. Zirvede Polonya’nın demiryolu taşımacılığı yapan bir ülke haline geldiği, orta ve doğu Avrupa’da doğu ve batı arasında bir geçiş bölgesi olarak önem kazandığı belirtildi.

BÖLGEDEKİ INTERMODAL MERKEZLER
Bu kez Gdansk’ta, sadece Yeni İpek Yolu bağlantıları hakkında konuşmayacağı belirtilerek “Baltık ve Adriyatik kıyıları arasındaki gelişen trafik ve bölgedeki intermodal merkezlerin önemi ele alınacaktır. Bölge göz ardı edilemeyecek pazarlara sahiptir. Doğuya doğru trafik akışında genel bir değişim var. Demiryolunun bölgesel geleceği konuşulacak” denildi.

ÜST DÜZEY KONUŞMACILAR YER ALIYOR
RailFreight Zirvesi programında DB Kargo, Demiryolu Kargo Grubu, Roland Berger, Ukrayna Demiryolları ve Metrans Polonia ve daha birçok şirketten birçok üst düzey konuşmacı yer alıyor. Ayrıca, Gdansk Limanı’na ve çok ilginç olacağı belirtilen Derin Deniz Konteyner Terminali’ne saha ziyareti yapılacak.(Türkiyeturizm)

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/04/railfreight-zirvesinde-yeni-ipek-yolunda-intermodal-konusulacak/

Top