ELAZIĞ’DA KATLİAM TREN KAZASI 8 ÖLÜ

Elazığ’ın Yurtbaşı beldesinde Tatvan-Ankara seferini yapan tren ile yolcu minibüsü çarpıştı.

ELAZ1

TCDD yetkililerinden alınan bilgiye göre; Elazığ’ın Yurtbaşı beldesinde yıllar önce kapanan hemzemin geçit ve şu anda kaçak olarak araçların geçiş yaptığı demiryolu hattı üzerinde trenin minübüse çarpması sonucu meydana gelen kazada aralarında Suriyeli işçilerinde olduğu 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

ELAZIĞ’da trenin yolcu minibüsüne çarpması sonucu meydana gelen kazada, ilk belirlemelere göre 7 kişi kaza anında 1 kişi ise kaza sonrası hayatını kaybetti Tatvan-Ankara seferini yapan tren, Elazığ’ın merkeze bağlı Yurtbaşı Beldesi’ndeki demiryolu hattı üzerinden geçmeye çalışan yolcu minibisüne çarptı. Bugün saat 09.15’te meydana geldi.

Kaza sonrası bölgeye gelen polis ekipleri güvenlik önlemi alırken, AFAD, UMKE, itfaiye ve 112 acil servis ekipleri ise enkaza dönen minibüste kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Dün verilen bilgilere göre hemzemin geçitte olduğu söylenen vehim kaza ardından TCDD Basın Müşavirliği tarafıdna yapılan resmi açıklama da ise;

“20.06.2016 tarihinde Ankara-Tatvan seferini yapmakta olan 11532 sefer sayılı Vangölü Ekspresi’nin saat 10.07’de Elazığ-Çağlar istasyonları arasında km 41+704’teki seyri sırasında 23 DF 622 plakalı tarım işçilerini taşıyan minibüsün hemzemin geçit olmayan bir noktadan demiryolu hattına girmesi sonucu kaza meydana gelmiştir.

  • Kaza nedeniyle minibüste bulunan ve henüz isimleri belirlenemeyen 9 kişi hayatını kaybetmiş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan 1 kişinin tedavisi devam etmektedir.
  • Kazanın yaşandığı yere 1.625 m uzaklıkta, uyarı işaretleriyle donatılmış hemzemin geçit bulunmaktadır.
  • Olayla ilgili adli ve idari tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denilmiştir.

Bu açıklama doğrultusunda kaza noktasının hemzemin geçit olmadığı, en yakın hemzemin geçide 1625 metre mesafe olduğu görülmektedir.

KAYNAK: milliyet.com.tr

 

Top