Bakan Yardımcılarından TÜDEMSAŞ’a Ziyaret

bakan yardimcilarindan tudemsasa ziyaret
bakan yardimcilarindan tudemsasa ziyaret

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii A.Ş (TÜDEMSAŞ) Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Çeşitli incelemeler ve ziyaretler için Sivas’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ve Selim Dursun, Sivas’ın en önemli kuruluşlarından bir tanesi olan TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ederek kurumun çalışmaları hakkında bilgiler aldılar.

Bekir Torun Seminer Salonu’nda TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, TÜDEMSAŞ’ın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başoğlu, Son yıllarda, dünyadaki gelişmelere bağlı olarak, teknolojik yatırımlar yapıldı. Yeni Nesil Yük Vagonları üretildi. Burada üretilen milli yük vagonu Avrupa demiryollarında yük taşıyor. Diğer vagonlarımız için AR-GE çalışmalarına devam ediliyor.2015-2023 yılları arasında üretilmesi hedeflenen 13 projemiz var.” dedi.

TÜDEMSAŞ anı defterini imzalayan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt, TÜDEMSAŞ gibi önemli bir kurumda bulunmakta son derece mutlu olduğunu ifade etti. Bakan Yardımcısı İskurt, “Bugün TÜDEMSAŞ’ta bulunmaktan dolayı ayrı bir memnuniyet içerisinde olmamla birlikte ülkem, milletim adına gurur duyuyorum. Kurulduğu tarihten bugüne kadar geçen süreçte alanında geldiği seviyede büyük aşamalar kaydettiğine şahit oldum. Bundan sonrada günün gelişme, teknolojik yeniliklerle birlikte çok daha ileri seviyelerde olacağına inancım tam” şeklinde yazdı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ise, “12 Mayıs 2011’de Genel Müdür olarak göreve başladığım TÜDEMSAŞ’ı bugün ki ziyaretim o ilk gün yaşadığım heyecanı tekrar yaşattı.

Başta Genel Müdürümüz Mehmet Başoğlu ve tüm mesai arkadaşlarımıza Sivas’ımız için bir değer olan Atelye’yi daha güzel noktalara taşımaya yönelik çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” diye yazdı.

Yapılan konuşmaların ardından heyet Vagon Üretim Fabrikası, Vagon Onarım Fabrikası, Kaynak Eğitim Merkezi ve AR-GE birimini gezdiler.

Gezi sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları Enver İskurt ,TÜDEMSAŞ bünyesinde bulunan Kaynak Eğitim Merkezi’nde bulunan Kaynak Simülatöründe kaynak yaptı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/bakan-yardimcilarindan-tudemsasa-ziyaret/

Top