ERTMS Test ve Devreye Alma Faaliyetleri Eğitimi Gerçekleştirildi!

ertms test ve devreye alma faaliyetleri egitimi gerceklestirildi
ertms test ve devreye alma faaliyetleri egitimi gerceklestirildi

Raylı Sistemler Derneği, raylı sistemler mühendisleri tarafından, sektörden uzman kişilerin, akademisyenlerin ve Karabük Üniversitesi tüzel kurucu üyeliği ile 2014 yılında kurulmuştur. Raylı Sistemler Derneği ülkemiz raylı sistemlerinin ve raylı sistemler mühendisliğinin gelişimi için faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.
Raylı Sistemler Derneği, raylı sistemler mühendislerinin ve mühendis adaylarının gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla mesleki eğitimler düzenlenmekte.

Bu kapsamda 2019 yılı içerisinde ilk olarak 16,17,23,24 Şubat 2019 tarihlerinde toplamda 24 saat süren ve sunumları Estram, Ulaşımpark A.Ş., Ankara Metrosu ve Metro İstanbul yetkilileri tarafından gerçekleştirilen Kent İçi Raylı Sistemler İşletmeciliği Eğitim Programı düzenlendi.

Mesleki eğitimlerin 2.’si geçtiğimiz cumartesi Alstom yetkilisi Aykut Kadir Kozandağı’nın sunumlarıyla “ERTMS ve Test & Devreye Alma Faaliyetleri” konusunda düzenlendi.

Raylı Sistemler Derneğinin organizasyonu, Alstom ve Karabük Üniversitesi’nin desteğiyle 04.05.2019 tarihinde düzenlenen eğitim toplamda 6 saat sürdü ve başlıca ERTMS’in Genel Tanıtımı, ERTMS Test ve Devreye Alma Faaliyetleri konularından bahsedildi.

Raylı Sistemler Derneği Başkanı Kemal Faruk Doğan, sektörün öncü firması olan Alstom’a bilgilerini paylaşmalarının çok önemli olduğu, raylı sistemler sektörünün nitelikli eleman ihtiyacına büyük katkı sağladığını belirtti. Katılımcılar adına, çok faydalı bilgiler kazanıldığını ve öğrenildiğini belirten Doğan, eğitim konusunda destek veren Alstom’a ve Aykut Kadir Kozandağı’ya teşekkürlerini sundu.

Mesleki eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu bildiren katılımcılar, kayıtlara gösterilen yoğun ilginin, kendini geliştirmek için çaba sarf eden ne kadar çok kişi olduğuna işaret ettiğini, Raylı Sistemler Derneği ve raylı sistemler sektörü paydaşlarının destekleriyle ülkemiz raylı sistemlerinin çok daha ileriye taşınacağını söyledi.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/ertms-test-ve-devreye-alma-faaliyetleri-egitimi-gerceklestirildi/

Top