Polonya Belarus Demiryolu Hattı Yenileniyor

polonya belarus demiryolu hatti yenileniyor
polonya belarus demiryolu hatti yenileniyor

Polonya Demiryolu Hatları, Intop – Torkol – Rajbud Konsorsiyumu ile Podkarpackie – Chryzanów hattının yeniden canlandırılması için 32,3 milyon Euro (138 milyon PLN) tutarında imzaladı. Bu demiryolu, ülkenin doğusundaki Belarus ile Siemianówka sınır istasyonunda ulaşım bağlantısı sağlayacak.

Sözleşme iki bölümden oluşuyor

Bunlardan biri, devlet sınırındaki modernizasyon çalışmaları: Podlaskie Voyvodalığı Bölgesel Operasyonel Programından ortak olarak finanse edilen 69 milyon PLN (16.14 milyon Avro) değerinde olan Chryzanów bölümü.

İkinci bölüm ise, tamamen devlet bütçesinden finanse edilen ve aynı zamanda yaklaşık 69 milyon PLN (16.14 milyon Avro) olan Siemianówka – Swisłocz bölümünün yeniden inşasını öngörüyor.

“Siemianówka bölgesinde sınır kapısına yapılan yatırımlar sayesinde bölge ekonomisi geliştirilecek ve Polonya’nın ulaştırma haritasındaki Podlaskie Voyvodalığının rolü artacak.

Modern trafik kontrol cihazlarıyla daha güvenli hale gelecek olan hatta 6 köprü ve 13 mühendislik yapısı modernize edilecek. Siemianówka istasyonunda kontrol merkezi yeniden inşa edilecek ve modern dijital cihazlarla donatılmış olacak.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/04/polonya-belarus-demiryolu-hatti-yenileniyor/

Top