Torbalı’da Hemzemin Geçit Kazası

İzmir’in Torbalı ilçesinde 15.06.2017 saat 10:00 da korumalı hemzemin geçitte 30037 sefer sayılı Menemen-Tepeköy seferini yapmakta olan İZBAN treni çakıl taşıyan kamyon ile çarpıştı. Yaşanan kaza da ölüm yaşanmaz iken hemzemin geçit görevlisi hafif yaralandı. 

Mahmut Yazıcı idaresindeki İZBAN treni, hemzemin geçide yaklaştığı sırada iddiaya göre sürücü Bayram Kurt, yönetimindeki 03 SN 529 plakalı tır ile kontrolsüz olarak hemzemin geçide girdi. Hemzemin geçitten yolun karşısına geçmek isteyen tırın karşısında gören makinist frene basarak durmak istedi ancak başarılı olamadı. Çarpışmanın şiddeti ile yol kenarına savurulan tırın kasasındaki mıcırlar da hatta saçıldı. Makinist Yazıcı ve sürücü Kurt kazayı yara almadan atlatırken, olayda herhangi bir can kaybının olmaması sevindirdi. Büyük panik yaşayan İZBAN’daki yolcular ise hemen kendilerini dışarı attı. Olay yerine her ihtimale karşı çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Hemzemin Geçitte Kaza paylaşan: haberler
Yolcular olay yerine gelen ESHOT otobüsleri ile gidecekleri durağa götürülürken, aksayan seferler olaydan iki saat sonra normale döndü.

Top