NAZİLLİ’DE (AYDIN-NAZİLLİ) TREN KAZASI!!!

Aydın’ın Nazilli ilçesinde demiryolundan motosikletle geçmek isteyen iki genç, trenin altında kaldı. Motosiklet sürücüsü 17 yaşındaki A.E.Ç. olay yerinde can verirken, 15 yaşındaki U.K. ise hastanede yaşamını yitirdi.

VEYSEL KARAHAN/AYDIN-İHA
VEYSEL KARAHAN/AYDIN-İHA

Edinilen bilgiye göre kaza, Şehitler Parkı civarıda saat 22.00 sıralarında meydana geldi. 09 PK 278 plakalı motosikletiyle arkadaşı U.K. ile evlerine gitmek için Şehitler Parkı’nda demiryolundan karşıya geçmek isteyen A.E.Ç., İzmir’den Denizli’ye doğru giden 32261 sefer sayılı R.A (50) idaresindeki treni fark edemedi ve tren küçük çocukları altına aldı.

Çarpmanın etkisiyle can veren sürücü A.E.Ç., olay yerine gelen ekipler tarafından hastaneye kaldırıldı. Motorun arkasında bulunan U.K. ise kaza yerinden 50 metre sonra trenin altında yaralı halde bulundu. Vatandaşların ve sağlık ekiplerinin 20 dakikalık kurtarma operasyonuyla treninin altından çıkarılan U.K. ise kaldırıldığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Bahse konu bölgede bulunan hemzemin geçit yaklaşık 10 yıl önce TCDD tarafından kullanıma kapanmış olup Nazilli Belediyesi Şehitler Parkı çevre düzenlemesi sonucu yaya hemzemin geçidi gibi kullanılır hale getirilmiş olduğu gözlemlendi. TCDD kayıtlarında kapalı olarak görülen hemzemin geçitte yaşanan kaza büyük üzüntüye sebep oldu.

Kaynak Görsel: rayhaber.com

Top