Merseyrail, Covıd etkisi

‘i kolaylaştırdığı için hizmetleri artırıyor Merseyrail, Covıd etkisi azaldıkça hizmetleri artırıyor

Merseyrail hizmetlerinin sıklığı 14 Şubat’tan itibaren artacak, çünkü Covıd pandemisinin etkisi azaldıkça daha fazla personel işe geri dönüyor. Sevgililer Günü’nden itibaren trenler çoğu hatta her 20 dakikada bir çalışacak ve Chester hattındaki trenler her 15 dakikada bir çalışacak. Bunun tek istisnası, trenlerin saatte iki kez çalışmaya devam edeceği Ellesmere Liman hattı olacak. Merseyrail, personel ve yolcu seviyelerini yakından izlemeye devam edeceği ve tarifelerin tekrar değişebileceği konusunda uyardı. Merseyrail genel müdürü Andy Heath şunları söyledi: ‘Omicron varyantının etkisi azaldıkça artık hizmetlerimizi artırabileceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu özellikle hükümetin B Planı kısıtlamalarını hafiflettiğini açıklamasının ardından daha fazla yolcunun geri dönmesiyle çakıştığı için sevindirici.’

Raib’de yeni başmüfettiş

Simon French 31 Mart’ta emekli olduktan sonra Andrew Hall Demiryolu Kazası Soruşturma Şubesinde demiryolu kazalarının bir sonraki baş müfettişi olacak. Simon neredeyse 18 yıl önce Raib’e katıldı. 1 Nisan’a kadar yeminli elektrik mühendisi olan Andrew, başmüfettiş yardımcısı olarak görevine devam edecek. 2004’ten beri RAIB ile birlikte.

Demiryolu Forumu ikinci başkan yardımcısını atadı

Rail Forum Midlands, Forum’un ikinci başkan yardımcısı olarak Storey Contract şirketinden Simon Higgens’i atadı. Storey’in iş geliştirme direktörü olan Simon, daha önce inşaat mühendisliği şirketi Babcock ile birlikteydi ve bundan önce 30 yıl Kraliyet Mühendisleri’nde görev yaptı.

Tren, demiryolu iyileştirmeleri için kampanya yürüten eski milletvekilinin adını aldı

Southeastern, merhum milletvekili James Brokenshire’ın onuruna Siemens tarafından inşa edilen yeni City Beam trenlerinden birini seçti. Eski milletvekili Eski Bexley ve Sidcup, Ekim 2021’de 53 yaşında akciğer kanserinden öldü. Demiryolu hizmet iyileştirmeleri ve yeni, modern trenler için ‘hevesli bir kampanyacı’ olmuştu. Adlandırma töreni dün gerçekleşti ve etkinliğin konuklarından biri yeni demiryolu bakanı Wendy Morton’du.

source= http://www.railnews.co.uk/news/2022/02/01-merseyrail-boosts-services-as-covid.html

Top