‘Tüneldeki nesne’ Salisbury çarpışmasından sorumlu tutuldu

Salisbury çarpışmasından ‘tüneldeki nesne’ sorumlu tutuldu

Dün gece Salisbury istasyonunun yukarısındaki Fisherton Tüneli’nde iki yolcu treninin çarpışması sonucu toplam 17 kişi hastaneye kaldırıldı. 

Network Rail, Portsmouth Limanı’ndan Bristol Meads’e giden 17.08 GWR servisinin, son aracın tüneldeki bir ‘nesne’ tarafından raydan çıktığı 18.46’da istasyona yaklaştığını söyledi. Bu raydan çıkma sinyal ekipmanına zarar verdi ve Londra Waterloo’dan Honiton’a 17.20 SWR servisi daha sonra sabit Bristol treni ile çarpıştı. Honiton servisinin şoförü olduğu düşünülen bir trenin şoförü kabinde mahsur kaldı ve sağlık görevlileri tarafından tedavi edilmek zorunda kaldı.

Dorset ve Wiltshire İtfaiye ve Kurtarma servisi kazayı ‘büyük bir olay’ olarak nitelendirdi ve ambulanslar ve diğer acil servislerle birlikte yaklaşık 50 itfaiyeci çağrıldı. RAIB müfettişleri de olay yerinde.

Güney Batı Demiryolu, kaza nedeniyle bölgedeki hizmetlerin aksadığını söyledi ve yolculardan bugün seyahat etmemelerini istedi, çünkü Exeter ile Basingstoke arasındaki trenleri ve Westbury ile Portsmouth arasındaki GWR trenleri etkilendi. Exeter St David’s ve Gillingham arasında her iki saatte bir özel tren seferleri yapılmakta ve yedek otobüsler de kullanılmaktadır.

Kötü hava onarımları tamamlandı

Bu arada, Batı Kıyısı ve Doğu Kıyısı Ana Hatlarındaki tren seferleri hafta sonu kötü hava koşullarından sonra normale dönüyor. Network Rail güvenlik ve mühendislik direktörü Martin Frobisher şunları söyledi: ‘Yolcular dün gerçekten üzgün olduğumuz zor bir gün geçirdi. Mühendislik ekiplerimiz fırtına hasarını onarmak için gece boyunca savaştılar, hepsi başarıyla tamamlandı ve bu sabah Londra Euston ve Londra King’s Cross’tan servisler yeniden başladı. Bugün, özellikle Euston dışında bazı gecikmeler ve iptaller olacak ve yolcular daha fazla ayrıntı için seyahat planlarını operatörlerinin web siteleriyle kontrol etmelidir.’

source= http://www.railnews.co.uk/news/2021/11/01-object-in-tunnel-blamed-for.html

Top