Güzel sonra oğlan oldu electrocuted içinde freight yard

Rugby yakınlarındaki Daventry Uluslararası Demiryolu yük terminali operatörü, Haziran 2017’de 11 yaşındaki bir çocuğun ölümüyle ilgili ihmalden suçlu bulunduktan sonra 6.5 milyon sterlin para cezasına çarptırıldı.

Northampton Crown Court, Harrison Ballantyne ve bazı arkadaşlarının bir futbol topu almak için terminale girdiğini duydu ve oradayken sabit bir vagona tırmandı ve 25kv havai ölümcül bir elektrik çarpması aldı.

Terminal operatörü WH Malcolm Sınırlı iki suçlardan suçlu Sağlığı ve Güvenliği Yasası 1974 altında işyerinde değil, onların çalışmasında kişiler, risklerin sağlık ve güvenlikleri için bir girişim onların davranışları aracılığıyla ortaya çıkarılmıştır sağlamak için başarısız, şimdiye kadar önemli bir değişiklik olduğunda, — ve İş Sağlığı ve Güvenliği bulunmayan istihdam onların sağlığı ve güvenliği için risklerin uygun ve yeterli değerlendirmesi yapmak için başarısız 1999 Düzenlemeleri olarak bulundu.

Üç haftalık duruşma sırasında, Demiryolu ve karayolu müfettişleri Ofisi, WH Malcolm’un terminale yetkisiz erişim riskini değerlendiremediğini ve ayrıca elektriksiz yanlar mevcut olduğunda vagonların elektrikli hatlarda nasıl bırakıldığını nasıl keşfettiklerini anlattı.

Yargıç Lucking şunları söyledi: ‘Bu davaya itiraz ederken, sanık, tehlikeli bir ortam olan ve halkın erişimine izin vermeyen ciddi ve açık bir sorumluluk üstlenemedi.’

Orr’nin demiryolları baş Müfettişi Ian Prosser şunları ekledi: ‘WH Malcom’un yetkisiz erişimi önlemediği ve tamamen önlenebilir bir trajedi olması gereken riskleri yönetemediği için hesap vermesi doğru.

‘Demiryolu endüstrisi suç önleme ve riskleri hakkında çocuk yetiştirmek harika bir iş yaptı, ama bu durumda demiryolu için bu gerçekleşmediği gibi düzgün kontrollü, ciddi olaylar olmadığı erişim gereken bir hatırlatma olarak hizmet vermektedir.’

source= http://www.railnews.co.uk/news/2021/08/02-fine-after-boy-was-electrocuted.html

Top