RMT daha ScotRail eylem

öfke mücadeleye vermiş ScotRail üzerinde İLETKENLER Pazar günü ikinci 24 saatlik grev aşamasına ayarlanır, ama RMT bir uzlaşma olmadığı sürece, kaçtığım şu anda her hafta 2 Mayıs ayına kadar devam etmesi planlanan pazar grevler, ilk set dışında devam edebileceği konusunda uyardı.

Öfke yükselen, kendi personeli, kendi’ iftira ‘aşağılık ve saldırgan bir sosyal medya kampanyası RMT suçlayanlar, ScotRail ile olmuştur, ama ScotRail bu ifadeler yanıltıcı ‘diyor.

Diğer demiryolu sendikaları ScotRail sahibi Abellio önümüzdeki yıl franchise kaybeder, ancak şu anda Acil Tedbirler üzerinden bir yıl İskoç hükümetinden destek kilo yüz milyonlarca tarafından sübvanse ediliyor olması sürücüleri ve keşifler ışığında on-diğer tren personeli arasındaki ücret farklılıkları üzerinde gösteriye katılmayı etti.

Glasgow merkezli Herald Gazetesi var alıntı Birleştirmek endüstriyel memur Pat Mcİlvogue dediğim gibi: ‘Os kesinlikle şaşırtıcı olduğunu Abellio ScotRail olmuştur sübvansiyonlu tarafından mükellef melodiyi yaklaşık £1 milyar yıl yüzlerce, milyonlarca daha önce kaybeder franchise gelecek yıl.

‘Bu göz sulama rakamlar özellikle demiryolu işçileri anlamlı bir artış para verilmez bu bağlamda İskoç halk şok gerekir. Bunun yükünü taşıyan olan Hollanda firması, franchise yitirmeden mükellef Polar devam edecektir sayede skandal bir durum ve üyelerimizin değil.’

Bilet sınav şimdi RMT tarafından da balloted ediliyor. Ayrıca trenlerde çalışıyorlar ama iletkenler için farklı görevleri var ve oylarını 8 Nisan sayılması nedeniyle vardır.

RMT Genel Sekreteri Mick Cash ScotRail üyelerimize tam destek göstermeye devam edin ve tam olarak geçen pazar olduğu gibi omuz omuza grev günlerinde omuz duracak hiç şüphem yok ” dedi.

‘Abellio ScotRail personeli bu anlaşmazlığın merkezinde sorunları tanıyan ve şirketin çamur slinging ve kasıtlı provokasyon ayıp başvurdu ziyade savaş ilan etmeye karar olan bir şirket.’

Ücret artışı için hiç para yoktu ve herhangi bir artış başka bir yerde ekonomileri ile yapılması gerektiğini daha önce yanlış olarak ‘endüstriyel eylem tarif olan ScotRail, dedi.

İK Direktörü Gerry Skelton sendikalar tartışmalardan uzak yürümek ve Yanıltıcı sorunu karar verdik tarihinin en ciddi mali krizle karşı karşıya olduğumuz gibi birlikte çalışmak demiryolu herkese ihtiyacımız olduğu bir Anda, hayal kırıklığı yaratıyor ” dedi.

Yolcu sayısında yüzde 90’ından fazlası tarafından ile‘, ScotRail anahtar işçiler için hizmetlerini çalıştırmak ve personel maaşlarını ödemek devam etmek mümkün olmuştur acil devlet desteği sayesinde oldu. Ek acil devlet sübvansiyonu kilo milyonlarca yüzlerce salgını sırasında şart ve koşullarını hiçbir iş kaybı yok, izin yok, maaş kesintileri ve herhangi bir değişiklik var demektir. ScotRail personel de zorunlu işten çıkarma politikası yararlanmaya devam.’

source= http://www.railnews.co.uk/news/2021/04/01-rmt-warns-of-more-scotrail.html

Top