İBB’den, Beşiktaş’ta Durağa Dalan Halk Otobüsü İle İlgili Açıklama

ibbden besiktasta duraga dalan halk otobusu ile ilgili aciklama
ibbden besiktasta duraga dalan halk otobusu ile ilgili aciklama

İBB’den, Beşiktaş’ta Durağa Dalan Halk Otobüsü İle İlgili Açıklama; Beşiktaş’ta Ortaköy istikametine doğru ilerlediği sırada kontrolden çıkarak durağa dalan özel halk otobüsü 13 kişi yaralamıştı. Yaralılardan biri yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişdi.

Yaşanan olay üzerine İstanbul Büuükşehir Belediyesi yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Dün saat 16:30’da 27E Şirintepe – Kabataş Otobüs Hattı’nda çalışan Özel Halk Otobüsü Beşiktaş’tayken, şoför ve yolcu arasında tartışma yaşanmıştır.

Emniyet’ten alınan son bilgilere göre; güzergah dışında bulunan Beşiktaş – Bahçeşehir durağına çarpan otobüs şoförü 13 kişinin yaralanmasına sebep olmuştur. Şoför, otobüsten inince 1 kişiyi de bıçakla yaralamış, sonrasında denize atlamıştır.

Emniyet yetkilileri, olaya müdahale ederek şoförü gözaltına almıştır. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevre hastanelere sevk edilmiştir. Emniyet tarafından olayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ilgili şoför, araç sahibi ve Özel Halk otobüsü şirketi hakkında kapsamlı inceleme başlatmış bulunmaktayız.

Hastanelerde tedavi altına alınan vatandaşları tek tek ziyaret ederek, sağlık durumlarını ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiğimizi belirtmek isteriz.

İstanbulluların bir daha benzer bir durum yaşamamaları için Özel Halk Otobüsü sistemini incelemek dahil çok kapsamlı tedbirler alacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.”ifadeleri kullanıldı.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/11/ibbden-besiktasta-duraga-dalan-halk-otobusu-ile-ilgili-aciklama/

Top