Demiryolcular 50’nci Yıl İçin Buluştu

demiryolcular nci yil icin bulustu
demiryolcular nci yil icin bulustu

Eskişehir Demiryolları Meslek Okulu 1974-1975 mezunları; Eskişehir’de Tülomsaş’ın bir Salonu’nda, düzenledikleri kaynaşma ve tanışma etkinliğinde, ‘Yarım asırlık anılarını’ birbirleri ile paylaştılar.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Meslek Okulu 1974- 1975 mezunları, düzenlenen akşam yemeği etkinliğinde bir araya geldiler. TCDD Meslek Okulu’nda 1974 -1975 yıllarında birlikte okuyan demiryolcular; geleneksel olarak düzenlenen akşam yemeği etkinliğinde, 50 yıl sonra buluştular. Tülomsaş’ın bir Salonu’nda bir araya gelen TCDD Meslek Okulu mezunları adına bir açıklamada bulunan Veysel Kutlu, “Bizlerin mezun olalı 50’nci yılı için, bir araya geliş yıl dönümümüz. Aradan ‘yarım asır’ gibi zaman geçti. Bizler 12 yaşında iken, Demiryolu Meslek Okulu’nda öğrenim görmeye başladık. Bizim akranlarımız sokaklarda bisikletlere binerken ve misket oynarken, bizler fabrikada çalışmaya başladık. Ustalarımız burada ellerinde bizleri yoğurdular. Bizleri hem meslek sahibi yaptılar. Hem de ellerinden geldiğince topluma iyi birer insan olarak yetiştirmeye gayret gösterdiler. Biz Demiryolları ailesinin birer parçasıyız. Bugün burada, 1974-1975 Eskişehir Demiryolları Meslek Okulu mezunlarımız bulunmaktadır. Her sene bu kaynaşma ve tanışma yemeği adı altında düzenlediğimiz etkinliği, geleneksel olarak Eskişehir’de yapıyoruz ve bir defa da olsa bu şekilde bir araya gelmekten dolayı hepimiz çok mutluyuz. Eskişehir Demiryolları Meslek Okulu’ndan mezun olalı 50 yıl oldu ve yarım asır geçti. Mezuniyetimizin 50’nci yılı nedeni ile, burada bu etkinliğimizi hep birlikte düzenledik. Aramızda vefat edenlerimizde oldu ama birlikte beraberliğimiz halen devam ediyor” dedi.

Etkinlik programı sonunda; Demiryolu Meslek Okulu mezunlarından Celal Tunalıer, Eskişehir’in yöresel şarkılarını söyledi. Mezunlardan şair Tahir Taşçı, Eskişehir ile kendi yazdığı şiirlerini okudu. Geçmiş yıllarda Eskişehir’de Türk Sanat Müziği Korosu’nda görev alan sanatçı Ceylan Ilıca etkinlikte, Eskişehir ile ilgili çeşitli şarkılar seslendirdi. Etkinliğe katılan mezunlar; okuldaki anılarını, sohbet havası içinde birbirleri ile paylaştılar. (esgazete)

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/11/demiryolcular-50nci-yil-icin-bulustu/

Top