Erciyes’te Nefes Kesen Kurtarma Tatbikatı

erciyeste nefes kesen kurtarma tatbikati
erciyeste nefes kesen kurtarma tatbikati

Erciyes Kayak Merkezi Hacılar Kapı’da düzenlenen tatbikata 60 kişilik, Erciyes A.Ş. Pist Güvenlik ve Arama Kurtarma ekipleri ile birlikte AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Turkuaz Arama Kurtarma ve 112 sağlık ekipleri katıldı.


Tatbikatta, 2 teleferikte mahsur kalan 4 kişi Erciyes A.Ş. Pist Güvenlik Arama ve Kurtarma ekipleri ile JAK ekipleri tarafından kurtarıldı. Tatbikat sonrası konuşan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Bütün teleferiklerimiz, karlama sistemlerimiz ve sahada kış ile yaz turizminde kullanmış olduğumuz teknik ekipmanlarımız gayet yeterli. Tabii ki en son teknolojiyi kullansak da biz Erciyes A.Ş. olarak negatif durumlara hazır olmaya ve bütün kazalara karşı tedbirli olmaya çalışıyoruz” dedi.

Erciyes Kayak Merkezi’ne gelen ziyaretçilerin herhangi bir aksilikle karşılaşmaması için çalıştıklarını kaydeden Cıngı, “Ekipmanlarımız yeterli ve tesislerimizde son teknolojiyi kullanıyoruz, ekiplerimiz teleferiklerde bulunan misafirlerimizi sağlıklı ve problemsiz bir şekilde tahliye etmek için özel eğitim aldı. Burada asayişin sağlanması ve gelen misafirlerin huzurlu zaman geçirmesi için jandarmamız görev yapıyor. Bunun dışında 112 Acil Servis ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/10/erciyeste-nefes-kesen-kurtarma-tatbikati/

Top