Aydınlı Sanayiciler Bakan Turhan’dan Elektrikli Demiryolu İstediler

aydinli sanayiciler bakan turhandan elektrikli demiryolu istediler
aydinli sanayiciler bakan turhandan elektrikli demiryolu istediler

Aydınlı sanayiciler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’dan Denizli-Aydın-İzmir çift hatlı, elektrikli demiryolu yatırımına başlanması için destek istedi.


Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, sanayici işadamları Erol Günaydın, Serhat Saran ve Nevreddin Şenyayla ile AK Parti Aydın Milletvekilleri Bekir Kuvvet Erim ve Metin Yavuz’la birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret hakkında bilgi veren Aydın Sanayi Odası Başkanı Şahin” Milletvekillerimiz ve sanayicilerimiz ile Sayın Bakana, Denizli- Aydın-İzmir çift hatlı, elektrikli demiryolu yatırımına bir an evvel başlanması hususunda destek istedik. “dedi.

Ayrıca aynı heyetin, TCDD Demiryolları Taşımacılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kamuran Yazıcı’yı da ziyaret ederek, demiryolu yük ve konteyner taşımacılığında Devlet Demir Yolları Taşımacılık A.Ş. tarafından yapılan %20’lik zammın lojistik maliyetlerini arttırması sebebi ile ihracatçılarımızın zorlanacağını, dünya piyasaları ile rekabet gücünün azalacağını belirttiklerini ifade eden Şahin, “sanayicilerimiz için çok önemli olan Lojistik konularında yaptığımız bu bilgi paylaşımı ve istişare için Sayın Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ederiz ” dedi.


Kaynak= https://rayhaber.com/2019/10/aydinli-sanayiciler-bakan-turhandan-elektrikli-demiryolu-istediler/

Top