Türkiye Demiryolu Sektörünün Devleri Trakya’da Buluştu

turkiye demiryolu sektorunun devleri trakyada bulustu
turkiye demiryolu sektorunun devleri trakyada bulustu

Vagon ve lokomotif üreten ulusal firmalar Trakya’da düzenlenen iş forumunda bir araya geldi. Firma temsilcilerinin faaliyetleri hakkında yaptıkları sunumların ardından gerçekleştirilen ikili görüşmelerle sektörün geldiği nokta ve gelecek hedefleri istişare edildi. Sektör temsilcilerini buluşturan “Lokomotif ve Vagon Sektörü İş Forumu”na TÜDEMSAŞ’ı temsilen Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Yurtseven katıldı.


Trakya Kalkınma Ajansı ve Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odaları’nın iş birliğinde, vagon ve lokomotif üreten ulusal firmaların Trakya bölgesinde bulunan firmalar ile ikili iş görüşmeler yapması amacıyla “Lokomotif ve Vagon Sektörü İş Forumu” düzenlendi. Programda TÜDEMSAŞ, TCDD, TÜVASAŞ ve TÜLOMSAŞ, özel sektörü temsilen DURMARAY, BOZANKAYA ve OZBIR VAGON yetkilileri ile Tekirdağ ve çevre illerden gelen ana tedarikçi firmalar arasında ikili iş görüşmeleri yapıldı.

İş forumu’na, Tekirdag Valisi Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Namık Kemal Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akcal, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Çorlu ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları katıldı.


Kaynak= https://rayhaber.com/2019/10/turkiye-demiryolu-sektorunun-devleri-trakyada-bulustu/

Top