Manisa Gar’da Polislerin TCDD Personelini Darp Ettiği İddiası

polislerin manisa garda tcdd personelini darp ettigi iddiasi
polislerin manisa garda tcdd personelini darp ettigi iddiasi


Manisa Gar’da Koruma Güvenlik Görevlisi olarak çalışan Ümit Yıldız’ın görevi başında polisler tarafından darp edilmesi iddiaları ile ilgili olarak Ulaştırma Memur-Sen tarafından açıklama yapıldı.


Yapılan yazılı açıklamada; “Manisa Gar’da Koruma Güvenlik Görevlisi olarak çalışan üyemiz Ümit Yıldız kendi sorumluluk sahasında görev başındayken Polisler tarafından darp edilmiştir.

Olay şöyle gerçekleşmiştir:

Manisa Gar’da bekleyen bir erkek yolcu eşine şiddet uygulamaya başlayınca görgü tanıkları Koruma Güvenlik Görevlisi Ümit Yıldız’a olayı haber vermiş ve Ümit Yıldız da olaya müdahale ederek kadına şiddet uygulayan kişiyi durdurmuştur.

Olay yerine çağırılan Polisler; kadına sadece “Şikâyetçi misiniz? ” diye sormuş ve “Değilim” cevabını alıp olay yerinden ayrılmak istemiştir. Polislere; Kadının şiddete maruz kaldığını ancak korktuğu için konuşamadığını söyleyen Koruma Güvenlik Memuru Ümit Yıldız; eşine şiddet uyguladığı görgü tanıklarının şahitliğiyle sabit olan kişiye, gerekli resmi işlemlerin yapılmasını Polislerden rica etmiştir.

Bu durumdan rahatsız olan Polisler görevini yapmaya çalışan Ümit Yıldız’ı darp etmeye başlamışlardır. Hiç gereği olmadığı halde, bir kamu personelini biber gazı kullanarak kelepçelemiş, adeta terörist muamelesi yapmışlardır. Üyemiz Ümit Yıldız bu olay neticesinde 7 gün rapor almak zorunda kalmış ve maalesef mesaisine devam edememiştir.

Ümit Yıldız polislere herhangi bir karşılık vermediği halde, 4 polis memuruna karşı tek başına olduğu halde Polislerin biber gazı ve kelepçe kullanmaları, bir terörist gibi karakola götürmeleri insan haklarına ve hukuka aykırıdır ve asla kabul edilemez bir durumdur.

Kadına şiddetin Ülke gündeminden düşmediği bu günlerde, bir kadına uygulanan şiddet olayına karşı duyarlı ve sorumlu davranan bir güvenlik personelinin, görevini ihmal eden polisler tarafından adeta cezalandırılması çok üzücü ve düşündürücü bir hadisedir.

Hukuk büromuz ve avukatlarımızca sorumlular hakkında yasal işlemler başlatılacak ve gelişmeler tarafımızca takip edilecektir. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne de gerekli resmi şikâyetler Sendikamız tarafından yapılacaktır.

Ulaştırma Memur-Sen olarak bu olayı Şiddetle kınıyor, olayda yaralanan üyemize geçmiş olsun diyoruz.

Ulaştırma Memur-Sen olarak her zaman olduğu gibi üyelerimizin ve çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” denildi
Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/manisa-garda-polislerin-tcdd-personelini-darp-ettigi-iddiasi/

Top