Konya, Eurasia Rail 2020’ye Ev Sahipliği Yapacak

konya eurasia rail ye ev sahipligi yapacak
konya eurasia rail ye ev sahipligi yapacak

Fuar şehri olma yolunda hızla ilerleyen Konya, 2020 yılında dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyan Eurasia Rail’i Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirecek.


Raylı sistemler sektörüne yönelik olarak Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük fuarlarından biri olarak bilinen Eurasia Rail, bölgedeki raylı sistemler sektörünün en önemli aktörlerini Konya’da bir araya getirecek. Daha önce İstanbul, Ankara ve son olarak İzmir’in ev sahipliğinde gerçekleşen fuarın 9. su Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapılacak. 2020 yılının ilk aylarında yapılması planlanan fuar; 2011’den beri Avrasya bölgesinde sektörün nabzını tutup yeni işbirliklerine kapı açıyor.

Yerel ve uluslararası fuar katılımcılarının yanı sıra T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları ve alt şirketleri, TÜLOMSAŞ, TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ ve TCDD Taşımacılık’ın katılmasının beklendiği fuar aynı zamanda dünyanın 3. büyük demiryolu fuarı olma özelliğini taşıyor. Fuarla eş zamanlı gerçekleştirilen konferans ve seminer programları ile sektörel bilgi ve deneyim paylaşımı en üst düzey seviyede sağlanıyor. 2019 yılında fuarda 18 ülkeden 229 katılımcı stant açarken ve fuarı 12 bin 322 ziyaretçi takip etti. (Pusulahaber)Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/konya-eurasia-rail-2020ye-ev-sahipligi-yapacak/

Top