Milletvekili Yavuzyılmaz’ın Hemzemin Geçit Uyarısına TCDD’den Yanıt

milletvekili yavuzyilmazin hemzemin gecit uyarisina tcddden yanit
milletvekili yavuzyilmazin hemzemin gecit uyarisina tcddden yanit

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın Zonguldak Belediyesi’nin yanında bulunan hemzemin geçitte herhangi bir kaza yaşanmaması için TCDD, Zonguldak Belediyesi ve Karayollarını göreve davet eden açıklamasına, TCDD’den yanıt geldi.


Hemzemin geçitin tümüyle TTK’nın tasarrufunda bulunduğu ifade edilen açıklamada, konunun TCDD ile ilgisi bulunmadığı bildirildi.

TCDD’den konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi : “Bazı basın yayın organlarında; CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın Zonguldak merkezde Zonguldak Belediyesi’nin hemen yanından bulunan hemzemin geçitte herhangi bir kaza yaşanmaması için bariyer sisteminin kurulması gerektiğini ve bunun için de T.C Devlet Demiryollarını, Zonguldak Belediyesi ve Karayollarını göreve davet ettiğini ifade eden haberlere yer verilmiştir.

Konuyla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

1-Hemzemin geçidin bulunduğu demiryolu, Zonguldak Garı ile Liman arasında mülkiyeti, alt/üstyapısı ve işletmeciliği Türkiye Taşkömürü Kurumu’na(TTK) ait iltisak hattıdır.

2-Dolayısıyla habere konu hemzemin geçidin Teşekkülümüzle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/milletvekili-yavuzyilmazin-hemzemin-gecit-uyarisina-tcddden-yanit/

Top