Sivas’tan Dünya’ya Yük Vagonu Satılıyor

sivastan dunyaya yuk vagonu satiliyor
sivastan dunyaya yuk vagonu satiliyor

Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii Genel Müdürü Mehmet Başoğlu, Avrupa ülkelerine yük vagonu satışı için siparişlerin alındığını açıkladı.

Polonya, Almanya ve Avusturya için üretimi gerçekleştirilen ve üretim için planlaması yapılan yük vagonları hakkında önemli bilgiler veren Başoğlu, “Yük vagonu üretiminde geleneksel yöntemlerden modern üretim tekniklerine geçiş yapılarak teknik alt yapımız baştan sona yenilendi. Son yıllarda yaptığımız teknolojik yatırımlar ve sistem değişikliği sayesinde TÜDEMSAŞ, Avrupa’daki firmalarla yarışabilen, kabul görmüş rekabetçi ürünler ortaya koyabilen küresel bir şirket konumuna gelmiştir.

Bu sayede şirketimiz Avrupa’nın en iddialı yük vagonlarını üretmeye ve yabancı lojistik şirketlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ayrıca Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattındaki yük taşımacılığında da TÜDEMSAŞ’ın ürettiği vagonların tercih edilmesi bizler için gurur kaynağı olmuştur. Vagon üretimi konusunda yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin birlikte üretme ve çalışma istekleri de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Sizlerle kuruluşumuz açısından hayati öneme sahip birkaç müjdeyi paylaşmak istiyorum. Kurulduğundan bugüne kadar yurt içine değişik tipte toplam 349.890 adet vagonun bakım onarım ve revizyonunu, 1953 yılından bu güne kadar 31 tipte toplam 22.489 adet vagon üretimini gerçekleştiren şirketimiz, bugün itibariyle Polonya’ya 2 adet Sgns Yük vagonu teslimi yapmıştır. Almanya’ya 18 adet Megaswing vagonu yapmak üzere ödenek beklemekte olduğu, Avusturya’ya 120 adet boji teslimi yapacağı ki; bunlardan 8 adetinin teslim edildiği, yine Avusturya’ya 150 adet 80 feet’lik konteyner taşıma vagonu siparişi için teyit beklediğini, ayrıca Avrupa’ya 50 adet bojinin teslimi için ödemenin beklendiğini ifade etmek isterim.” dedi.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/sivastan-dunyaya-yuk-vagonu-satiliyor/

Top