BTS, Genel Müdür Arıkan’la İşyerlerinde Yaşanan Sorunları Görüştü

bts genel mudur arikanla isyerlerinde yasanan sorunlari gorustu
bts genel mudur arikanla isyerlerinde yasanan sorunlari gorustu

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Erol Arıkan ile işyerlerinde yaşanan sorunlarla ilgili olarak görüşme gerçekleştirdi.

BTS Genel Başkanı Hasan Bektaş ve Genel Hukuk TİS ve İnsan Hakları Sekreteri tarafından Arıkan’la yapılan görüşmede aşağıda yer alan sorunlar aktarıldı.

1- Psikoteknik muayene sonrası başarısız olan Makinist ünvanlı personellerden bazılarına duyurusuz ve sınavsız TEKNİKER unvanının verilmesi konusu çalışanlarda huzursuzluk yaratmaktadır. Bu konuda şartları uygun olan diğer personele de bu imkân sağlanmalıdır.

2- Kurum içinde EYS unvanı oluşturulması için yapılan çalışmaların çok fazla spekülasyona maruz kaldığı bir durumu yaşamaktayız. Bu konudaki belirleme yönetmeliklere uygun, adil ve liyakat içinde olmalıdır.

3- Sayman ünvanlı olup gerekli kurs ve liyakate sahip oldukları halde Lojistik Şefliği unvanını alamayan personelin unvanlarının verilmesi

4- Uzun süreden beri elektronik nakillerin yapılmaması çeşitli zorunlu gerekçelerle yer değiştirmek isteyen çalışanları zor durumda bırakmıştır. Okulların tatil edilmesi sonrasında nakillerin bir an evvel açılması zorunluluk arz etmektedir.

5- Makinistlere Şef Makinist unvanı verilmesi konusunda uzun süreden beridir verilen sözler bu güne kadar ne yazık ki bir karşılığını bulmamıştır. Bu konuda yapılan çalışmaların hızlandırılması.

6- Gişe memuru olarak çalışan personelin birçok iş yerinde ihtiyaç fazlası durumu yaşanmaktadır. Bu durumda olan personelin kondüktör yapılması için gerekli çalışma yapılması kurumun ve personelin lehine olacaktır.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/bts-genel-mudur-arikanla-isyerlerinde-yasanan-sorunlari-gorustu/

Top