TCDD’den Sakarya Bilecik Eskişehir Demiryolu Hattında İlaçlama Uyarısı

tcddden sakarya bilecik eskisehir hat kesiminde ilaclama uyarisi
tcddden sakarya bilecik eskisehir hat kesiminde ilaclama uyarisi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünce, Sakarya, Bilecik, Eskişehir il ve ilçe sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 06 Mayıs-22 Mayıs 2019 tarihleri arasında otla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacağı bildirildi.

TCDD’den yapılan açıklamaya göre, İnsan ve hayvan sağlığı açısından tehlike oluşturan ilaçlama nedeniyle, belirtilen demiryolu hat kesimleri ile istasyonların çevresinde vatandaşların dikkatli olmaları gerekmektedir.

Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından; Demiryolu güzergâhı ve yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden itibaren on gün boyunca vatandaşların ilaçlama yapılan sahaya yaklaşmamaları ve dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:
06-07.05.2019 tarihlerinde Sakarya il sınırları içerisindeki Alifuatpaşa ve Arifiye İstasyonları arası hat kesimi ve istasyon sahaları.

08-09-10.05.2019 tarihlerinde Sakarya ve Bilecik il sınırları içerisindeki Osmaneli ve Pamukova İstasyonları arası hat kesimi ve İstasyon sahaları.

13-17.05.2019 tarihlerinde Bilecik il sınırları içerisindeki Osmaneli, Bilecik ve Bozüyük İstasyonları arası hat kesimi ve İstasyon sahaları.

20-21.05.2019 tarihlerinde Bilecik ve Eskişehir il sınırları içerisindeki Bozüyük, Eskişehir İstasyonları arası hat kesimi ve İstasyon sahaları,

22.05.2019 tarihinde Eskişehir il sınırları içerisindeki Çukurhisar NATO Çimento İltisak hattı ve lojistik yolları.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/tcddden-sakarya-bilecik-eskisehir-demiryolu-hattinda-ilaclama-uyarisi/

Top