Tüvasaş Genel Müdürlüğüne Atama

Türkiye Vagon Sanayi (Tüvasaş A.Ş.) şirketine bugün yayınlanan Resmi Gazete ile Sayın Prof. Dr. İlhan KOCAARSLAN Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı  atanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

İlhan KOCAARSLAN Kimdir?

1964 yılında Kırıkkale’de doğdu. 1983’de Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1985 yılında YTÜ’de Elektrikli Ulaşım sistemlerinde Besleme ve Tahrik Düzenekleri üzerine tez çalışması ile Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Almanya Bochum Ruhr Üniversitesi’nde 1986 yılında ikinci Yüksek Lisans eğitimini ve 1991 yılında doktora eğitimini tamamladı.

1991-1997 yılları arasında Almanya’da Babcock Prozessautomation Firması’nda Proje ve Bölüm Müdürü olarak görev yaptı. Çeşitli sürelerle Almanya, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Abu Dhabi, Yunanistan, Tayvan ve Çin’de 30’a yakın projede çalıştı. 1993’de Yurt dışında çalışırken Doçentlik unvanını aldı. 1995 yılında “Regulation of speed of coal crushing mill having fluid torque converter” isimli patentini aldı. 1999 yılında Profesörlük unvanını aldı.

Elektrik Tesisleri Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Elektrik&Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevlerinde bulundu. Üniversite Yönetim Kurulu, Üniversite Senatosu, Fakülte Kurulu, Fen Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu üyelikleri görevlerinde bulundu.

TOBB’ da Sektör Danışmanlığı yaptı. Ayrıca TCDD Yüksek Hızlı Tren Projesinde çalıştı. Avrupa Birliği Standartlarına göre TCDD’de kurulan Emniyet Yönetim Sistemi Projesinin Yürütücülüğünü yaptı.

2008 yılından beri İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Almanca ve İngilizce bilen Prof. Dr. İlhan KOCAARSLAN evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top