Grev haftası için endüstri parantezleri

Grevler Avam Kamarası Ulaştırma Komitesi, Hükümeti Asgari Hizmet Düzeyindeki ‘demiryolu grevleri’ düzenlemelerini uygulamaya hazırlanırken riskleri göz ardı etmemeye ve ‘gerektiğinde ders almaya hazır olmaya’ çağırdı. Uyarı, aslef’in dokuz günlük fazla mesai yasağına başlaması ve yarından 8 Aralık’a kadar İngiltere’deki operatörlere grevler düzenlemeye hazırlanmasıyla geldi.

Heyelan Ağı Demiryolu ve Güney Batı Demiryolu, Woking ve Basingstoke arasındaki yolcuları yalnızca bir heyelanın ardından kesinlikle gerekliyse seyahat etmeye çağırıyor. Brookwood ile Woking arasındaki St John’s Hill Yolu üst köprüsünün yanındaki 100 metrelik yamaçta 45 metre uzunluğa, 50 cm genişliğe ve bir metre derinliğe kadar çatlaklar tespit edildi. Network Rail saatte 20 mil hız kısıtlaması getirdi ve kesimin onarılabilmesi için demiryolunun bir kısmı önümüzdeki hafta kapatılacak.

Ayr ScotRail, eski İstasyon Otelindeki yakın tarihli bir yangının ardından hattın kapatılmasından sonraki hafta Ayr’dan sınırlı hizmetlerin yeniden başlatılacağını doğruladı. Glasgow Central’a bağlantı servisleriyle bağlantı kurmak için 4 Aralık’ta Prestwick Town’a yarım saatlik bir tren seferi başlayacak.Ayr’daki eski otelin çevresindeki güvenlik dışlama bölgesi, tam hizmetlerin şimdilik geri yüklenemeyeceği anlamına geliyor.

Demiryolu ve Karayolu Ofisi, operatörlerden ve Şebeke Demiryolundan, mühendislik çalışmaları sırasında demiryolu değiştirme otobüsleri hakkındaki bilgilerin tutarlılığı ve kullanışlılığı konusundaki endişeleri gidermelerini istedi. Düzenleyici, daha iyi bilgiye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, yolcuların nereye gidecekleri ve ne yapacakları konusunda kafalarının karışabileceği çok fazla yer olduğunu da sözlerine ekledi.

Performans ORR, Network Rail’in Galler ve Batı bölgesinde dakiklik ve güvenilirlik konusunda bir soruşturma başlattı. Başka yerlerdeki performans dengelenirken performans bozulmaya devam etti. orr’nin soruşturması Network Rail’e odaklanacak olsa da düzenleyici, güvenilir, dakik trenlerin sektörler arası işbirliği gerektirdiğini kabul ettiğini ve yolcu ve yük operatörleri de dahil olmak üzere tüm tarafların bir toplantısını düzenleyeceğini söyledi. ORR, Network Rail’in lisans yükümlülüklerine uyup uymadığını değerlendirecektir.

source= http://www.railnews.co.uk/news/2023/12/01-friday-briefing-industry-braces-for.html

Top