Belediye Başkanının TfL finansman anlaşması şartlarını belirtmesi için son tarih yaklaşıyor

Londra Belediye Başkanı, hükümetten Londra’ya Ulaşım için uzun vadeli bir finansman teklifi düşünüyor ve hiçbir ayrıntı açıklanmamasına rağmen, yaklaşık 3,6 milyar sterlin değerinde olduğu bildiriliyor.

Erken bir karar çok önemlidir, çünkü tfl’yi devam ettirmek için bir dizi kısa vadeli anlaşmanın sonuncusu bundan iki gün sonra sona erecek, RMT ise yaklaşmakta olan bir grevin önlenmesi durumunda acilen ayrıntı talep ediyor.

RMT, 19 Ağustos’ta bir Londra Metrosu grevini duyurdu ve sendika, Tfl’nin önerilen çözümün etkilerini ortaya çıkarması için yarın bir son tarih belirledi.

RMT genel sekreteri Mick Lynch şunları söyledi: ‘Üyelerimiz emekli maaşları, işler ve koşullar konusundaki bu önemli anlaşmazlıkta bir kez daha çizgileri seçecekler.

TfL ve Belediye Başkanı Sadık Han tarafından darmadağın edildiler. Ve yaralanmaya hakaret eklemek için hükümetten gelen bu fon mektubunun detayını görmediler.

-İşler, emekli maaşları ve çalışma koşullarındaki zararlı değişiklikler konusunda güvence verilemezse, 19 Ağustos’taki grevimiz devam edecek.’

Belediye Başkanı hala hükümetin teklif şartlarını düşünüyor.

Sadık Han şöyle dedi: ‘Hükümetin aylardır sermaye teklifi yapmak için yaptığımız çağrılarımızı dinlemesini memnuniyetle karşılıyorum – ve bunu çok dikkatli okuyacağım. Crossrail 2, Crossrail 1’in – Elizabeth Hattının – zaten doğu / batıya sahip olduğu kuzey / güneyde benzer şekilde dönüştürücü bir etkiye sahip olacaktır. Bu planları ilerletmek istiyoruz – ve açıkçası, bu para alıyor.’

TfL, Covıd-19 kilitlenmeleri Mart 2020’den itibaren ücret gelirini büyük ölçüde azaltana kadar kendi kendini finanse ediyordu ve bir dizi kısa vadeli finansman anlaşmasını yönetiyordu.

source= http://www.railnews.co.uk/news/2022/08/01-deadline-approaches-for-mayor-to.html

Top