İstanbul’da hızlı tren kazası; YHT ile Adapazarı treni kafa kafaya geldi – T24

İstanbul’da hızlı tren kazası; YHT ile Adapazarı <a href="http://www.railsistem.com/blog/tag/treni/">treni</a> kafa kafaya geldi

T24 LogoT24 Logo
Gündem

TCDD yetkilileri trenlerin tampon temasında bulunduğunu belirtti

08 Eylül 2021 09:40

İstanbul-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenle Adapazarı-Pendik seferini yapan ADA treni Tuzla Tersane istasyonu çıkışında kafa kafaya geldi. Bazı yolcuların hafif yaralandığı kazayı TCDD, “düşük hızda tampon teması” olarak duyurdu.

Adapazarı’ndan Pendik’e doğru hareket eden ADA treni, Tuzla Tersane İstasyonuna geldiği sırada Söğütlüçeşme-Konya seferini yapan ve istasyon çıkışında beklemekte olan Yüksek Hızlı Trenle kafa kafaya geldi. İlk tespitlere göre, Adapazarı’ndan gelmekte olan trenin kırmızı ışık ihlali yaptığı ve bu nedenle duramayarak karşı yöndeki YHT’ye düşük hızda çarptığı iddia edildi. Bazı yolcuların yaralandığı kazada YHT’nin körüklerinde de patlaklar meydana geldiği öğrenildi.

TCDD yetkilileri, kaza ile ilgili “Adapazarı –Pendik seferini yapan ADA treni Tuzla tersane istasyonunda beklemekte olan Söğütlüçeşme-Konya seferini yapan YHT’ye duramayarak düşük hızda tampon temasında bulundu. Seferler kısa sürede başlayacaktır” açıklamasını yaptı.  

İstanbul Valiliği’nden açıklama

İstanbul Valiliği’nden söz konusu kazaya ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Olayda hafif şekilde etkilenen ve kontrol amacıyla 112 Acil Sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere sevk edilen (7) yolcumuza şifalar diliyor, tüm yolcularımıza geçmiş olsun diyoruz” denildi. Öte yandan valilik kaynakları tren seferlerinin devam ettiğini belirtti.

Açıklama şöyle:

“Bugün saat 08.45’te Adapazarı–Pendik seferini yapan ADA treni, Tuzla Tersane İstasyonunda beklemekte olan Söğütlüçeşme-Konya seferini yapan YHT’ye duramayarak düşük hızda tampon temasında bulunmuştur. Olayda hafif şekilde etkilenen ve kontrol amacıyla 112 Acil Sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere sevk edilen (7) yolcumuza şifalar diliyor, tüm yolcularımıza geçmiş olsun diyoruz.

Olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmış olup, durdurulan seferlerin tekrar başlatılması için çalışmalar devam etmektedir. Konuya ilişkin soruşturma başlatılmıştır.”

T24 Logo

© Tüm hakları saklıdır.

Kategoriler

Kaynak= https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/CBMiXWh0dHBzOi8vdDI0LmNvbS50ci9oYWJlci9pc3RhbmJ1bC1kYS1oaXpsaS10cmVuLWthemFzaS1hZGFwYXphcmktZWtzcHJlc2kteWxlLWNhcnBpc3RpLDk3NzM5NNIBYWh0dHBzOi8vdDI0LmNvbS50ci9hbXAvaGFiZXIvaXN0YW5idWwtZGEtaGl6bGktdHJlbi1rYXphc2ktYWRhcGF6YXJpLWVrc3ByZXNpLXlsZS1jYXJwaXN0aSw5NzczOTQ?oc=5

Top