Makinistten iğrenç yorum: Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım için – Sözcü

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde, yük treninin hemzemin geçitte minibüse çarpması sonucu 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin TCDD’de görevli olan ve İzmir’de çalıştığı öğrenilen makinist M.A.K.’dan akılalmaz bir yorum geldi. M.A.K.’nin, kaza haberinin altına “Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için” yorumunu yaptı. TCDD, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Makinistten iğrenç yorum: Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım için

Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesinde, cumartesi saat 08.00 sıralarında, Edirneden Çerkezköy yönüne giden 13001 sefer sayılı yük treni, hemzemin geçitte Bilal Küllü’nün kullandığı fabrika servis minibüsüne çarptı. Trenin bir süre önünde sürüklediği minibüsteki 6 kişi yaşamını yitirdi, 7 kişi yaralandı.

‘BENDEKİ LEŞ SAYISI 16’

Kaza sonrası sosyal medya kullanıcıları da üzüntülerini dile getirirken, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarında (TCDD) görevli olan ve İzmir’de çalıştığı öğrenilen M.A.K.nin yaptığı yorum ise dikkat çekti.

M.A.K. yaptığı yorumda, “Bendeki leş sayısı 16, 6 daha lazım iki takım kurmam için” ifadelerine yer verdi. M.A.K.’nin yorumu üzerine başka bir sosyal medya kullanıcısı da “Böyle yorumlar yaparak tepki toplama kardeşim” diye uyarıda bulundu.

M.A.K., bu kez de sosyal medya kullanıcısına cevap olarak, “Önemli değil abim” diye cevap verdi.

M.A.K.’nın, gelen tepkiler üzerine yorumlarını yaklaşık 6 saat sonra sildiği görüldü. TCDD’den konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. (DHA)

Tekirdağ'da feci kaza... Yük treni minibüse çarptı: 6 ölü İlginizi Çekebilir Tekirdağ’da feci kaza… Yük treni minibüse çarptı: 6 ölü

Kaynak= https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/CBMieGh0dHBzOi8vd3d3LnNvemN1LmNvbS50ci8yMDIxL2d1bmRlbS9tYWtpbmlzdHRlbi1pZ3JlbmMteW9ydW0tYmVuZGVraS1sZXMtc2F5aXNpLTE2LTYtZGFoYS1sYXppbS1pa2ktdGFraW0taWNpbi02NjMxOTQyL9IBfGh0dHBzOi8vd3d3LnNvemN1LmNvbS50ci8yMDIxL2d1bmRlbS9tYWtpbmlzdHRlbi1pZ3JlbmMteW9ydW0tYmVuZGVraS1sZXMtc2F5aXNpLTE2LTYtZGFoYS1sYXppbS1pa2ktdGFraW0taWNpbi02NjMxOTQyL2FtcC8?oc=5

Top