Afyonkarahisarlı Minikler Demiryollarını Öğreniyor

afyonkarahisarli minikler demiryollarini ogreniyor
afyonkarahisarli minikler demiryollarini ogreniyor

TCDD 7. Bölge Müdürlüğü Gar, Müze, Gar sahası ziyaretleri ve Müselles hattında kısa tren yolculuğu için Afyonkarahisar’daki Okul Müdürlüklerinden gelen gezi talepleri Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol dâhilinde hafta içi gerçekleştiriliyor.


Geziye katılan okul öğrencileri öğretmen ve öğrenci velileri nezaretinde Ali Çetinkaya Gar girişinde TCDD görevlileri tarafından karşılanıyor ve sınıf seviyesine göre gerekli Gar tanıtımı yapılarak ( Bekleme salonu, Bilet gişeleri, peron engelli ve yaklaşım çizgileri vs ) Gar içinde yer alan Demiryolu Müzesi gezdiriliyor.

Müze gezisi sonrasında öğrenci grubu yolcu peronuna alınarak hazır bekleyen yolcu vagonuna, trene biniş kuralları anlatılarak vagon içi tanıtımı yapılıyor ve öğrencilere müselles hattında kısa tren yolculuğu deneyimi kazandırılıyor. Kısa tren yolculuğu sonrası öğrenci grubu yolcu vagonundan perona gerekli iniş kuralları anlatılarak tekrar Ali Çetinkaya Gar yolcu peronuna güvenli olarak inişleri sağlanıyor. Öğrenciler Gar sahası otantik mekânlarda, Vagon Kafe Kır Bahçesinde dinlenip eğleniyor. TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri makamında öğrenci grubunu kabul ediyor ve öğrencilere sohbet havasında demiryolları faaliyetleri ve projeleri anlatarak, öğrencilerden gelen sorular cevaplıyor.

TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri TCDD olarak bu tür gezilerin öğrencilere ulaşım aracı olarak tren yolculuğu deneyimi sağlaması, demiryollarını tanıma ve demiryolu kurallarını erken yaşta öğrenmelerini önemsediklerini dile getirdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/10/afyonkarahisarli-minikler-demiryollarini-ogreniyor/

Top