Ege Bölgesindeki Demiryolu Yatırımları İle Yepyeni Bir Dönem Başlayacak

ankara izmir yuksek hizli demiryolu ile egede yepyeni bir donem baslayacak
ankara izmir yuksek hizli demiryolu ile egede yepyeni bir donem baslayacak

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, 9 Ekim’de İzmir ve çevresindeki şehirlerde demiryolu sektöründe faaliyet gösteren firmalara ziyarette bulunurken, TCDD ve TCDD Taşımacılık AŞ’nin 3. Bölge işyerlerini ziyaret etti.


Bu ziyaret kapsamında, Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki lojistik sektöründe hizmet veren paydaşlarla görüşen Yazıcı, sanayi bölgesi olan İzmir ve Manisa’daki potansiyel yük taşımalarının demiryoluna yönelmesi, ücret politikası vb. konularda bilgi alışverişinde bulundu.

İZBAN Genel Müdürü Seçkin Mutlu ile Ege bölgesindeki İZBAN işletmeciliği konusunu da görüşen Yazıcı, mevcut sistemin yenilenmesi, modernize edilmesiyle İZBAN başta olmak üzere bölgede demiryolu ulaşım sisteminin etkinliğinin artmasından memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yazıcı, İZBAN başta olmak üzere Ege bölgesindeki demiryolu yatırımlarının ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmaya ivme kazandırdığına dikkat çekerek, “ İnşası devam eden Ankara-İzmir yüksek hızlı demiryolu hattı ile yepyeni bir dönem daha başlayacak. Ege, İç Anadolu’ya ve diğer bölgelere çok yakınlaşacak.” diye belirtti.

Yazıcı ayrıca, Şirketin 3. Bölge Lojistik, Araç Bakım, Yolcu Taşımacılığı Servis Müdürlüğü ve vagon bakım onarım atölye müdürlüğü işyerlerini ziyaret etti ve personeliyle tanıştı.

Ülkenin dört bir köşesinde hizmet veren TCDD Taşımacılık ailesinin öncelikli hedefinin güvenli, kaliteli hizmet sunmak olduğuna vurgu yapan Yazıcı, farklı şehirlerde, farklı ilçelerde, farklı işyerlerinde görev yapan personelin aslında bu hedef etrafında kenetlendiğine vurgu yaparak, her bir demiryolcunun emeğinin ve alın terinin çok değerli ve önemli olduğunu söyledi.


Kaynak= https://rayhaber.com/2019/10/ege-bolgesindeki-demiryolu-yatirimlari-ile-yepyeni-bir-donem-baslayacak/

Top