CHP Kocaeli Milletvekili Akar, Tren İşinin Peşini Bırakmıyor

chp kocaeli milletvekili akar tren isinin pesini birakmiyor
chp kocaeli milletvekili akar tren isinin pesini birakmiyor


Daha önce Adapazarı- Haydarpaşa seferleri yapan Ada Ekspresi, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları sonrasında eski işlerliğini bir türlü kazanamazken genelde memur ve öğrencilerin kullandığı bölgesel tren de yolcu sayısında da büyük düşüş yaşandı.


CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın sık sık gündeme getirdiği hatta ilişkin son olarak Mayıs ayında 10 olan sefer sayısı 8’e düşürülerek Derbent ve Köseköy durakları iptal edildi.

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, daha önce 12 gidiş ve 12 dönüş olarak toplam 24 seferin yapıldığı Adapazarı- Haydarpaşa ekspresinin durak ve sefer sayılarında yapılan değişikliklerle vatandaşı mağdur ettiğini belirterek, önceden günde 30 bin yolcunun yararlandığı bölgesel trenden şimdi ayda 30 bin kişinin yararlandığını söyledi.

Bir çok defa sefer sayılarının ve durakların artması gerektiğini yetkililere ilettiklerinin altını çizen Akar, son olarak Mayıs ayında Köseköy- Pamukova hattındaki sinyalizasyon çalışmaları nedeni ile Derbent ve Köseköy duraklarının kaldırıldığını söyledi, Akar özellikle öğrenci ve memurların kullandığı hatta ilişkin çalışmaların biran önce bitirileceğinin söylenmesine rağmen çalışmaların uzaması ile yine mağduriyet doğduğunu söyledi. TCDD’den bu konuda bilgi talep eden Akar’a verilen cevapta 2 Mayıs 2019 tarihinde başlanan çalışmaların 7 Aralık 2019 tarihinde tamamlanacağı belirtildi.

Daha önce günlük 10 gidiş- geliş seferinin Köseköy ve Derbent duraklarının iptal edilmesi ile 8’e düşürüldüğünü belirten TCDD çalışmaların tamamlanması sonrasında tren saatleri ve sefer sayılarının yeniden düzenleneceğini söyledi.
Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/chp-kocaeli-milletvekili-akar-tren-isinin-pesini-birakmiyor/

Top