Ordu, Samsun Sarp Demiryolu’na Bir An Önce Kavuşmalı

ordu samsun sarp demiryoluna bir an once kavusmali
ordu samsun sarp demiryoluna bir an once kavusmali


Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, “Ordu, Samsun-Sarp Demiryolu’na bir an önce kavuşmalıdır. Demiryolu bu ile ticarette, turizmde, yaşam standartlarına sınıf atlatacaktır” dedi.


Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Orduluların yıllardan beri dile getirdiği Samsun-Sarp Demiryolu Projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demiryolunun Ordu’nun olmazsa olmazları arasında olduğunu kaydeden Başkan Aydın, şehrin önde gelen isimlerinin bu konuda elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Aydın, “Samsun-Sarp Demiryolu, Ordu-Giresun Uluslararası Havalimanı gibi Orduluların yıllardır hükümetten talep ettiği bir projedir. Havalimanımızı büyük uğraşlar sonunda şehrimize kazandırdık. Şimdi demiryolu için birlik olma zamanıdır. Aklın yolu bir. Demiryolu Ordu’ya sınıf atlatır” diye konuştu.

Başkan Ömer Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğu Karadeniz Bölgesi, Türkiye’de demiryoluna kavuşamamış tek bölge. Samsun’dan başlayıp; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin üzerinden Batum’a bağlanacak olan bir demiryolu projesi, bölgeye çağ atlatır. Ordu özelinde ise Samsun-Sarp Demiryolu Projesi, hem ticarette hem turizmde hem de yaşam standartlarına sınıf atlatacaktır. Bu proje bir an önce hayata geçirilmelidir. Yıllar önce ‘havalimanı 1 saat uzaklıkta’ diyenler şu anda havalimanının nimetlerinden faydalanan insanlardır. Şimdi demiryolu için bu şekilde düşünmek tıpkı o günkü gibi yanlış olacaktır.” (Mustafa KIRLAK – OrduOlay)
Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/ordu-samsun-sarp-demiryoluna-bir-an-once-kavusmali/

Top