Tarihi Eğirdir Garında Çalışmalar Devam Ediyor

tarihi egirdir garinda calismalar devam ediyor
tarihi egirdir garinda calismalar devam ediyor

Afyon TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri ve beraberindeki heyet Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü Makamında ziyaret ederek, İlçede incelemelerde bulundu.


Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök’ü makamında ziyaret eden, Bölge Müdürü Sivri, Belediye Başkanı Köstekli Saat Hediye ederken, Belediye Başkanı Veli Gök ise heyete Eğirdir Elmasından yapılan ürünlerden oluşan hediye sepetini hediye etti. Ziyaretin ardından heyet TCDD’ye ait arsada incelemelerde bulundu. Belediye tarafından kiralanan Tarihi Gar ve açık alanların peyzaj projelerinin çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve kısa sürede hayata geçirilmesi konusu görüşüldü.

Ayrıca heyet Tarihi Lokomotifin aslına uygun olarak boyanması işlerinin en kısa sürede tamamlanarak, yerli ve Yabancı Turistlerin fotoğraf çekip dinlenebileceği cazibe merkezi haline getirilmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki zamanlarda tren seferleri başladığında misafirlerin de kullanacağı bir dinlenme tesisi havası verilmesi kararlaştırıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/tarihi-egirdir-garinda-calismalar-devam-ediyor/

Top