TOUAX, TÜDEMSAŞ’ın Ürettiği Yük Vagonlarını İnceledi

touax tudemsasin urettigi yuk vagonlarini inceledi
touax tudemsasin urettigi yuk vagonlarini inceledi

Sahip olduğu 11 bin yük vagonuyla Avrupa’nın ikinci büyük leasing şirketi Touax, uluslararası taşımacılıkta kullanılacak yük vagonu ihtiyaçları hakkında görüşmelerde bulunmak üzere TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etti.


Paris merkezli, uluslararası bir şirket konumundaki Touax, demiryolu taşımacılığı alanında yürüttüğü faaliyetlerde kullanmak üzere ihtiyaç duyduğu yeni yük vagonlarına yönelik görüşmek için TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu’nu makamında ziyaret etti. Touax Genel Müdürü Jerome Le Gavrian, 1853 yılında kurulan şirketlerinin faaliyetleri ve iş hacmine yönelik bilgi verdi. Kuzey ve Güney Amerika ile Avrupa’nın birçok noktasına vagon kiralama hizmeti verdiklerinden söz eden Le Gavrian, şirketlerinin ihtiyaç duyduğu yük vagonlarını Türkiye’den temin etmek istediklerini ifade etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu, TÜDEMSAŞ’ın ürettiği vagonların yurtdışında, bir çok ülkede kullanıldığını ve olumlu geri dönüşler aldıklarını söyleyerek, “TÜDEMSAŞ ülkemizdeki en büyük ve en kapsamlı yük vagonu üretim merkezidir. Verilecek siparişi en kısa zamanda projelendirip üretime geçebilecek ve taahhüt ettiğimiz sürede teslimini yapabilecek kapasiteye sahibiz. Alt yüklenici firmalarımızın kabiliyetini biliyoruz ve onlarla birlikte her işin üstesinden gelebileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliyorum” dedi.

Toplantının ardından TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yurtseven eşliğinde vagon üretim fabrikasını gezen Touax Genel Müdürü Jerome Le Gavrian ve Teknik Müdür Michal Kowalski, uluslararası demiryollarında kullanıma uygunluğu onaylanmış, TSI sertifikalı boji ve yük vagonlarını incelediler.Kaynak= https://rayhaber.com/2019/09/touax-tudemsasin-urettigi-yuk-vagonlarini-inceledi/

Top