Sivas Valisi Ayhan İddialı Konuştu!.. Test Sürüşleri 2020’de Başlayacak

sivas valisi ayhan iddiali konustu test surusleri de baslayacak
sivas valisi ayhan iddiali konustu test surusleri de baslayacak

İl genelinde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, Sivas – Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinde test sürüşlerinin 2020 yılında başlayacağını ifade etti.

İlbank Anonim Şirketi, Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, TCDD 4. Bölge Müdürlüğü, TÜDEMSAŞ, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Müdürlüğü, MTA 1. Bölge Müdürlüğü, Ulaştırma Bölge Müdürlükleri ile aylık değerlendirme toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi.

2020´DE BAŞLAYACAK

Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıda planlanan ve devam eden çalışmalar değerlendirildi. Kamuoyunun merakla beklediği Sivas–Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesinin son durumunu da ele alındığı değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Daha önce de paylaşıldığı üzere YHT 2020 yılında ilk test sürüşlerine başlayacak inşallah” dedi.

SİVAS´A DEĞER KATACAK

Ankara ile Sivas arasındaki seyahat süresini 12 saatten 2 saate düşürecek ve konforlu seyahat imkanı sağlayacak olan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi ilimize değer katacak. Küçük Asya ile İpek yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demir yolu koridorunun önemli akslarından biri olan Ankara-Sivas YHT Projesi´nin tamamlanmasıyla birlikte ilimiz birçok açıdan ivme yakalayacak. (Fatih TABURSivasirade)

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/06/sivas-valisi-ayhan-iddiali-konustu-test-surusleri-2020de-baslayacak/

Top