Kent’in Ramazan Bayramı Reklamı Çorlu Tren Kazasını Hatırlattı!

Kent’in Ramazan Bayramı Reklamı Çorlu Tren Kazasını Hatırlattı!
Kent’in Ramazan Bayramı Reklamı Çorlu Tren Kazasını Hatırlattı!

Kent’in bu yıl Ramazan Bayramı için hazırladığı “Bayramlaşır, aile oluruz” temalı reklam filmi sosyal medyada büyük tepki çekti.

Sosyal medya kullanıcılarI geçtiğimiz yıl Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin ölümü, 340 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan tren kazasına çok benzer öğeler içermesi nedeniyle reklam filmini eleştiri yağmuruna tuttu.

Ogilvy İstanbul imzası taşıyan reklam filminde bayramı aileleriyle birlikte geçirmek için trenle seyahat eden ancak aksilikler nedeniyle bayram sabahına yetişemeyen yolcular, trende birbirleriyle bayramlaşarak aile oluyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde geçen yıl 8 Temmuz’da meydana gelen tren kazasında 25 kişi hayatı kaybetmiş 340 kişi de yaralanmıştı. Çorlu yakınlarından geçerken rayların altındaki toprak menfezin kayması sonucu 5 vagon devrilmişti. 19.04.2019 tarihinde ise tren kazasında ölenlerin yakınları, yaralananlar ve avukatları, savcılığın bazı sorumlular hakkında kovuşturmaya gerek olmadığı yönündeki kararı üzerine adliye önünde ‘sessiz bekleyiş’ eylemi başlatmış ve hak arayışı halen devam etmekte.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/05/kentin-ramazan-bayrami-reklami-corlu-tren-kazasini-hatirlatti/

Top