TCDD ve Demiryolu Tren İşletmecileri İstişare Toplantısında Bir Araya Geldi

tcdd ve demiryolu tren isletmecileri istisare toplantisinda bir araya geldi
tcdd ve demiryolu tren isletmecileri istisare toplantisinda bir araya geldi

TCDD, TCDD Taşımacılık ve demiryolu tren işletmecileri Genel Müdürlük toplantı salonunda istişare amaçlı bir araya geldi.

Toplantıya TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail H. Murtazaoğlu, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan, TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun, Demiryolu Taşımacılığı Derneği Genel Müdürü Yaşar Rota ve özel sektörde tren işletmeciliği yapan Şirketlerin Genel Müdürleri katıldı.

Demiryolu işletmeciliğinin geliştirilmesi ve sektörde paydaşların karşılaştıkları sorunların değerlendirildiği toplantıya, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun Başkanlık etti.

“Tüm Sorunlarınızın Tek Muhatabı Biziz”

Uygun, TCDD’nin Demiryolu tren işletmecileri ile koordinasyon amaçlı ilk toplantısını gerçekleştirdiğini belirterek; “Yaşanan sorunlar çözülemeyecek sorunlar değildir. Uzun vadede çözülecek sorunların maliyetleri de var bunun bilincindeyiz. Bizler bunun için buradayız. Sabır ve gayretle üstesinden geleceğiz” dedi. Uygun ayrıca masada konuşulan her konunun takibinin sağlanacağını belirterek tüm sorunlarınızın tek muhatabı biziz. Biz bunun için buradayız, arkadaşlarım her görüşünüzü not alıyor. TCDD olarak elimizden ne gelirse yapacağımızdan emin olmanızı istiyoruz dedi.

“TCDD Taşımacılık Bizim Ana Unsurumuzdur”

Taşımacılık AŞ’nin bir TCDD grubu olduğuna değinen Uygun, Şirketin TCDD için ana unsurları arasında yer aldığını söyledi. Sektöre bakış açısının önem arz ettiğini vurgulayan Uygun, özel sektördeki paydaşlarımız olarak sizlerin görüşleri bizim için altın değerindedir dedi.

“Gücümüzü Tarihimizden Alıyoruz”

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan sektördeki gücümüzü tarihimizden alıyoruz. Bu toplantı hızlı olan adımlarımızı pekiştirecek, hedeflerimize daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır. İstişarelerimiz her zaman olduğu gibi yine bizlere ışık tutacaktır. TCDD Taşımacılık olarak sektördeki paydaşlarımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız. Sorunlarımızın çözümleri için buradayız ve biz; köklü bir Kuruluş olarak tren işletmeciliğinde paydaşlarımıza öncülük etmemiz gerektiğine inanıyoruz. Adımlarımız rekabeti artırmak, herkesin mutlu olabileceği çelik rayları hakkaniyetle aşındırmaktır.

Taşımacılık olarak biz TCDD’den yük taşımacılığında yaklaşık 20 kalemde hizmet alıyoruz. Hizmet alımında bizler büyük işletmecilik olduğumuz için biraz daha kombine örgütlenmemiz gerektiğine inanıyorum. Özel sektördeki paydaşlarımızı cesaretlendirdiğimize inanıyorum. 3 yıldır Demiryolu tren işletmeciliğinde karşılaştığımız sorunlar çözülemeyecek boyutta olmadı. Birlik beraberlik ile sektörü ve ülkemizi el birliği ile geliştirip kalkındıracağımıza düşünüyorum. İstişare toplantılarının sektörümüzün başarısını artıracağına inancım tamdır. Bu nedenle belirli aralıklarla devam ettirilmesini diliyorum dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/04/tcdd-ve-demiryolu-tren-isletmecileri-istisare-toplantisinda-bir-araya-geldi/

Top