İzmir Retro Festivali İkinci Kez Alsancak Garı’nda Kapılarını Halka Açtı

izmir retro festivali ikinci kez alsancak garinda kapilarini halka acti
izmir retro festivali ikinci kez alsancak garinda kapilarini halka acti

Alsancak Garı’nda Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ve 23 Nisan’da sona erecek olan Retro Festivali kapılarını halka açtı.

İzmir Retro Festivali’nin açılışı TCDD 3. Bölge Tarihi Alsancak Gar’da gerçekleştirildi. Nostalji sevenleri buluşturan Festivale TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, TCDD Taşımacılık A.Ş. İzmir Bölge Müdür Yardımcısı Habil Emir, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Soner Baş, Bölge Hukuk Müşaviri Faik Güler, Servis Müdürleri ve personel katıldı.

Alsancak Garı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen ve 23 Nisan’a kadar sürecek Retro Festivali, sanat ve antika meraklılarından büyük ilgi görüyor. Festival, içeride bulunan nostaljik dekorasyon, antika, vintage kıyafetler, eski oyuncaklar, dans gösterileri, yarışmalar, konserler, yiyecek ve içecekler, butik çikolata ve şekerleme stantlarıyla bizi yeniden geçmişe götürürken çeşitli etkinliklerle de eğlendiriyor. Festivalde yer alan 72 katılımcı firma getirdikleri antika, vintage ve retro ürünlerle stant tasarım ve şıklığında birbirleriyle yarışıyor.

Retro Festivali’nde, İzmir Klasik Otomobilciler Derneği’nin koleksiyonundan getirilen 16 klasik araba da bulunuyor. Festivalin ikincisinde ilk kez, TCDD’nin katkılarıyla Selçuk’ta bulunan Çamlık Tren Garı’nda sergilenen eski Sıhhiye Vagonu ve Kazım Karabekir’in seyahat ettiği Yaver Vagonu da ziyarete açıldı.

İzmir Retro Festivali’nin nihai özelliği Türkiye’nin konsept ilk ve tek retro festivali olmasıdır. İlk etkinliğinde 26.000 ziyaretçiyi misafir eden İzmir Retro Festivali her yıl nisan ve ekim aylarında noltalji severlerle buluşarak bizi; yapılan yarışma ve aktivitelerle çocukluğumuza yeniden götürüyor. Etkinlik konumunun en ideal yerde olması ilçe ve beldelerde üretimini sürdüren küçük ölçekli işletme ve sanat atölyelerinin marka bilinirliğini artırma, üretilen yeni ürünlerin tanıtımı ve satışı, tüketici ile doğrudan iletişim, reklam faaliyetleri ve geniş müşteri portföyüne ulaşımı açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Bununla beraber festival; İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi büyük illere taşınarak Türkiye’nin bilinen ve vazgeçilmez bir gar festivali ve retro severlerin uğrak yeri olma yolunda.

İzmir Retro Festivali 23.04.2019 Tarihine kadar devam edecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Kaynak= https://rayhaber.com/2019/04/izmir-retro-festivali-ikinci-kez-alsancak-garinda-kapilarini-halka-acti/

Top