Çorlu’da feci tren kazası! 24 ölü 124 Yaralı!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Uzunköprü-Halkalı seferini yapan TCDD Taşımacılık A.Ş’ ye ait yolcu treni Çorlu’da raydan çıktı. Kazada ilk belirlemelere göre 24 kişi yaşamını yitirdi, 124 kişi ise yaralandı.

Uzunköprü-Halkalı arasında sefer yapan TCDD Taşımacılık A.Ş’ye ait 12703 sefer sayılı yolcu treni Balabanlı-Çorlu arası Kilometre: 162’de dizisinde bulunan 6 vagondan 5’i raydan çıkarak devrildi. Kazanın aşırı yağışlar nedeniyle menfez ile ray arasında bulunan balast ve dolgu malzemesinin boşlaması nedeniyle meydana geldiği açıklandı. Kaza sonrası olay yerinde arama kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk belirlemelere göre meydana gelen tren kazasında 24 kişinin hayatını kaybettiği ve 124 yolcunun ise yaralandığı açıklandı. Trende görevli 6 TCDD Taşımacılık A.Ş. personelinin ise sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Tren kazası sonrası Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında koordineli bir çalışma başlatıldığı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı’nın ambulans helikopteri, İçişleri Bakanlığının kurtarma helikopterleri olay yerine sevk edildi. TCDD’ye ait vinçli kurtarma yardım ekibi Halkalı’dan, Arama Kurtarma araçları ise Alpullu’dan olay yerine sevk edildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın kaza yerine hereket ettiği ifade edildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Müsteşar Suat Hayri Aka Başkanlığında kriz merkezi oluşturuldu. Yine Çorlu’daTekirdağ Valisi Mehmet Ceylan Başkanlığında kriz merkezi kuruldu.

Top