TCDD GENEL MÜDÜRÜ DEĞİŞİYOR MU?

rayhaber.com’um haberine göre; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bürokraside yapacağı atamalar için çalışmalarda son noktaya geldi. TCDD Genel Müdürlüğü’ne Ahmet Selçuk Sert atanıyor.

Denizcilik sektörünün çok yakından tanıdığı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir ekibinde bulunan Ahmet Selçuk Sert, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü’ne atanıyor.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden sınıf arkadaşı olan, Ahmet Selçuk Sert, TCDD Genel Müdürlüğü’ne atayacağı öğrenildi.

Ahmet Selçuk Sert’in TCDD Genel Müdürlüğü’ne asaleten atama yazısının, hafta içinde Cumhurbaşkanlığı’na gönderileceği belirtildi.

14.04.2016 tarihinde Sayın Ömer Yıldız’dan görevi devralan İsa Apaydın’nın genel müdürlük süresi sadece 4 ay sürmüş olacak. Nisan ayında görev değişimi gerçekleşmişti.

assAhmet Selçuk Sert Kimdir?

1960 İstanbul doğumlu. Öğrenimini İstanbul’da sürdürdü. 1983 yılında İTÜ Gemi İnşa Fakültesi’nden mezun oldu. Deniz Kuvvetlerinde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2002 yılında İzmir Tersanesi Komutanlığından binbaşı rütbesiyle kendi isteği ile emekli oldu.

2004-2008 yıllarında Denizcilik Müsteşarlığında Samsun, Antalya ve İzmir Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu sürede çeşitli spor kulüplerinde ve derneklerde yöneticilik yaptı. 1 Kasım 2004 tarihinde başladığı İzmir Bölge Müdürlüğünden 16 Nisan 2008 tarihinde ayrılarak Altay Kulübünde Genel Koordinatör olarak göreve başladı.

Daha sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ortaklaşa hayata geçirdiği Aliğa Menderes Hattı’nı işleten İzmir Banliyö A.Ş’nin (İZBAN) Genel Müdürlüğü görevine getirilen Ahmet Selçuk Sert 2012 yılında bu görevinden ayrıldı.

Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu dönemde 35 Proje Hareketi Başkanlığı üslenen ve AK Parti Büyükşehir Meclis Üyeliğine seçilen Selçuk Sert, 2014 yılında Türk Hava Yolları ve Havaş ortaklığında kurulan TGS Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Ahmet Selçuk Sert evli ve iki çocuk babasıdır.

Top